vaistai.lt
Revoliucinė membrana: širdis plaks amžinai? (Video)Nustatyta, kad smegenų ląstelių regeneracija vyksta kitoje žmogaus smegenų vietoje, nei manyta anksčiau. Išvados teikia vilčių, kad šias ląsteles bus panaudoti, siekiant padėti žmonėms atsigauti po insulto, ar gydant kitas smegenų ligas. Iki šiol nebuvo neaišku, ar naujos smegenų ląstelės kuriasi gyvenimo eigoje. Šis procesas – neurogenezė, buvo pastebėtas tik gyvūnų organizmuose. Vietoj to manyta, kad žmonės, su savo didelėmis ir sudėtingomis smegenimis jau gimsta apsirūpinę visais reikalingais neuronais.
daugiau
Guoda Azguridienė. Ekologiškų produktų rinkoje situacija gana neramiPasaulinė paroda Niurnberge šiemet vadinosi „Biofach 2014 into organic“ ir „Vivaness 2014 into natural beauty”. Kaip galima suprasti iš pavadinimų – paroda skirta ekologiško maisto bei natūralios ir ekologiškos kosmetikos temai. Paroda būtų kaip paroda – šurmuliuoja stendų šeimininkai gamintojai ir didmenininkai bei jų lankytojai – pardavėjai ir kiti verslo interesantai.

Vis dar kelia tapatybės klausimą
Paroda Vokietijoje – didelė ir gerai organizuota. Net nelabai žinančiam, ką ten veikti, manau yra kur paganyti akis (o neretai ir gomurį palepinti), tad žinančiam ko nori - tai puiki vieta ir proga savo sumanymams vykdyti.

daugiau
Tyrimas: Lietuvoje parduodamų mikrobangų krosnelių spinduliuotė viršija leistiną normąGreitai pašildyti maistą mikrobangų krosnelėje yra labai patogu. Galbūt net sveika, nes joje šildydami, skirtingai nei keptuvėje, nenaudojame aliejaus ar kitų riebalų. Tačiau mokslininkų tyrimai atskleidžia tendenciją, kad nemaža dalis mikrobangų krosnelių skleidžia didesnę elektromagnetinę spinduliuotę nei leidžiama. Apie tai rašo portalas lzinios.lt
daugiau
Laimingų žmonių įpročiaiSavo laimę kuriame patys. Juk vienas mato puspilnę, o kitas – pustuštę stiklinę. Vienas džiaugiasi pirmosiomis žibuoklėmis, kito nedžiugina ir kelionė į išsvajotą šalį. Vienas gyvendamas sukiužusioje trobelėje sugeba džiaugsmu užkrėsti aplinkinius, o kitas net ir rūmuose tvinksta pykčiu… Taigi, ko reikia išmokti, kad taptume laimingi? Pakeisti požiūrį.
daugiau
Skatinkite vaikus piešti – tai gali nulemti jų ateitįVaikiškomis keverzonėmis ištepliotos namų sienos – ne tragedija. Tą turėtų įsisamoninti visi tėvai, norintys, jog jų atžalos kurtų sėkmingą savo gyvenimo ateitį. Suaugusiojo akimis nieko verti mažylių „šedevrai“ iš tiesų yra jų vidinio pasaulio išraiška. Meno terapeutės Jurgitos Valiulienės teigimu, piešdami vaikai į savo kūrinį sudeda viską, ko nemoka pasakyti žodžiais. Piešinys jiems – ir bendravimo forma. Todėl tėvai pirmuosius savo atžalų darbelius turėtų  vertinti rodydami teigiamas, džiaugsmingas emocijas.
daugiau
Aptikta nauja neuronų regeneracijos vietaNustatyta, kad smegenų ląstelių regeneracija vyksta kitoje žmogaus smegenų vietoje, nei manyta anksčiau. Išvados teikia vilčių, kad šias ląsteles bus panaudoti, siekiant padėti žmonėms atsigauti po insulto, ar gydant kitas smegenų ligas. Iki šiol nebuvo neaišku, ar naujos smegenų ląstelės kuriasi gyvenimo eigoje. Šis procesas – neurogenezė, buvo pastebėtas tik gyvūnų organizmuose. Vietoj to manyta, kad žmonės, su savo didelėmis ir sudėtingomis smegenimis jau gimsta apsirūpinę visais reikalingais neuronais.
daugiau
Riebus pienas yra geriausias? Liesų pieno produktų paradoksasTo pakanka, kad pradėtumėte verkti į savo liesą latte. Pieno riebumo paradoksas – tai užuomina, kad pasirinkus mažo riebumo pieno produktus, labiau tikėtina nutukti, negu valgant riebųjį variantą. Du naujausi tyrimai pridėjo papildomų argumentų šios idėjos patvirtinimui. Žurnale „Scandinavian Journal of Primary Health Care“ buvo pateikti švedų tyrimo, kuriame dalyvavo 1782 vyrai, rezultatai. Jo išvadose teigiama, kad nenugriebto pieno produktų vartojimas susijęs su mažesne centrinio nutukimo (pernelyg didelio svorio susikaupimo pilvo srityje) išsivystymo rizika. 16 susijusių studijų atskiros ir naujesnės metaanalizės žurnale „European Journal of Nutrition“ patvirtina šį svorio augimo sąryšį.
daugiau
Mokyklos rodys pavyzdį, kaip gyventi ekologiškaiLietuvos bendrojo ugdymo mokyklos turės unikalią galimybę pasitikrinti, kokią įtaką jų veikla daro mus supančiai aplinkai. Austrijos specialistų parengtas Ekologinio pėdsako tyrimas – vienas iš svarbiausių žingsnių įvertinant mokyklos pasirengimą supažindinti jaunąją kartą su ekologišku gyvenimo būdu. Siekdamas skatinti moksleivių ir pedagogų sąmoningumą bei atkreipti dėmesį į aplinkos apsaugos problemas, Lietuvos vaikų ir jaunimo centras (LVJC) kartu su partneriais inicijuoja iki metų pabaigos truksiančią socialinę edukacinę programą „Darni Mokykla“. Pirmasis programos žingsnis – unikalus Ekologinio pėdsako tyrimas, kurį nuotoliniu būdu galės atlikti bet kuri ugdymo įstaiga.
daugiau
Su vėžio socialiniu tinklu kovojantis fizikasEshelis Ben-Jacobas renka kolektyvinio bakterijų intelekto užuominas, sieldamas sužinoti, kaip galima nutraukti vėžio ląstelių tarpusavio komunikaciją. Fizikas papasakoja, kaip ši strategija gali netgi nukreipti ligą prieš ją pačią.

Esate fizikas, kodėl tyrinėjate vėžį?
Tyrinėju gamtinėse sistemose susidarančių struktūrų formavimosi modelį ir jau tris dešimtmečius populiarinu kolektyvinio bakterijų intelekto idėją. Tai prasidėjo nuo filosofinio noro rasti konkrečius skirtumus tarp negyvų dalelių ir vienaląsčių organizmų.

daugiau
Ekologiškų skalbimo priemonių bėda: „šiuolaikinės“ dėmės joms neįveikiamosGRYNAS.lt skaitytojai teigia pastebėję, kad ekologiškos skalbimo priemonės, pavyzdžiui, skalbimo rutuliai ar muilo riešutai, dėmes pašalina prasčiau už įprastines. Ar tai reiškia, jog pasiryžus tausoti aplinką teks keliskart perskalbti išteptą drabužį? Visgi skalbimo įmonių savininkai prasitaria, kad gal ne skalbimo priemonėse čia šuo pakastas - šiandieniniai maisto produktai gaminami tokios sudėties, jog jais išsitepus drabužius dėmes vis sunkiau ir sunkiau išplauti.
daugiau
3201 - 3210 iš 3352 Pirmas puslapis  Į ankstesnį puslapį  321 322 323 324 325 326 327 328 329 330  Į sekantį puslapį  Paskutinis puslapis 
 



Ieškomiausių TOP 5




Naudingos nuorodos